Pozitívne výsledky z makrokalendára dnes udržali optimizmus na trhu

Volatilita na AUDUSD bola vo štvrtok menšia. Skoro ráno boli v Austrálii zverejnené čísla z trhu práce.  Za uplynulý mesiac (január) bol očakávaný nárast počtu zamestnaných o 10,000, v skutočnosti to bolo ale až 13,500. Trh bol teda pozitívne prekvapený. V decembri to bolo 16,300 nových zamestnancov v Austrálskej ekonomike. Miera nezamestnanosti v Austrálii za január mala ostať na decembrovej hodnote 5.8%. Aj tu ale nastalo mierne zlepšenie, keď sa nezamestnanosť znížila na 5.7%. Menový pár AUDUSD ráno zaznamenal na krátku chvíľku najvyššiu hodnotu tohto roku, keď vzrástol nad hranicu 0.7732, avšak nedokázal zisky udržať a obchodoval sa počas dňa s miernou stratou.

Následne sme po obede boli svedkami silných amerických čísiel, ktoré však nedokázali povzbudiť zelenú bankovku. Stavebné povolenia za január vzrástli na 1.285 mil., očakával sa ale rast až na 1.230 mil., pričom za mesiac december bola hodnota 1.228 mil. V porovnaní s januárom minulého roka ide o 4.6% nárast. Množstvo nových Američanov žiadajúcich o podporu v nezamestnanosti sa zvýšilo, avšak menej než sa očakávalo. Predpovedal sa nárast o 245,000, zaznamenaný bol nárast len o 239,000. Americký pracovný trh sa blíži plnej zamestnanosti, nezamestnanosť je na úrovni 4.8%.

Neváhajte a prihláste sa na náš aktuálny kurz o fundamentálnej analýze.

Najväčšou bombou americkej seansy bol ale výrobný index Filadelfského Fedu, ktorý indikuje očakávaný vývoj priemyslu. Tento index vo februári dosiahol  najvyššiu hodnotu za posledných 33 rokov a vyšiel na 43.3, zatiaľ čo sa očakávala hodnota na úrovni 18. Jednalo sa o prekonanie odhadu až o 10 štandardných odchýlok! V januári tento index dosiahol 23.6. Ide o mesačný prieskum, kde manažéri spoločností predpovedajú nárast a aktivitu vo svojom sektore. Objavujú sa ale hlasy, že uvedené čísla môžu byť príliš až optimistické až prehnané.

AUDUSD technická analýza 17.2.2017
Austrálsky dolár zostáva v rastovom trende, bojuje o 0.77

Po dosiahnutí najvyššej hodnoty v 2017 sa menový pár AUDUSD odrazil od hornej hodnoty a začal pomaly klesať v rozmedzí oscilačného pásma so supportnou úrovňou v okolí 0.769 a s rezistenčnou úrovňou na 0.772. Hlavnou hybnou silou tomu boli samozrejme pozitívne čísla z Ameriky.

Momentálne je testovaná supportná hranica a v prípade jej prelomenia sa dá očakávať klesajúci trend až na úroveň 0.766, kde by pre aussieho vznikol nový support.

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.

Scroll to Top